Môj príbeh


Celý môj progres odštartoval už roky dozadu. Prešla som si rôznymi situáciami či už vo vzťahu k druhým alebo k sebe samej. Po VŠ som sa chcela naplno venovať práci v cestovnom ruchu, ktorá ma veľmi bavila. Dostala som sa však do štádia, kedy som jednoducho vyhorela. Štúdium, práca, ktorá ma bavila a dlhoročný vzťah, to všetko zrazu skončilo a ja som sa ocitla na bode z ktorého som nevedela vystúpiť. Začalo sa to odrážať na mojom zdravotnom stave a všetko to vyústilo do potravinovej intolerancie a úzkostných stavov.

Dva mesiace som bola takmer nečinná, pretože som jednoducho nevedela, čo ďalej, ako sa pohnúť, čo urobiť, aký postoj zaujať. Po krátkej pauze som si však uvedomila mnohé. Okrem iného aj to, že predsa ja som zodpovedná za všetko, čo sa mi stalo. Nič "z vonka" mi nespôsobilo to, ako som sa cítila alebo čo som prežívala. To ja sa rozhodujem, ako sa cítim, ako žijem. A rovnako tak aj som zodpovedná za to ako budem žiť ďalej. Vzala som svoj život do vlastných rúk a začala som opäť pracovať v cestovnom ruchu, čo to som pocestovala, spoznávala nových ľudí. Začala som objavovať samú seba a to, čo skutočne dokážem. Na tejto ceste mi veľmi pomohli mnohé knihy ako napríklad Šlabikár šťastia od P.H.Baričáka, Mooji, Osho, Tolle, Kinslow. Takto krok po kroku som sa dostala až sem, ku koučingu, ku tvorbe vlastnej reality, k pochopeniu toho ako funguje naša myseľ, naše prežívanie a my samotní.

V skratke som prišla na to, že v živote je v prvom rade dôležité to, ako vnímame seba, svoju realitu, život ako taký a z akého miesta alebo pohľadu tvoríme. Čo som si však uvedomila je, že pri svojom rozhodovaní mi boli najviac vždy nápomocné nasledovné aspekty: intuícia a moje pocity.

Toto všetko však tvorí nás samotných a teda my sme jeden celok - je to naša prirodzenosť. To, čo sme si vytvorili, ako vyzerá naša realita je manifestácia toho čo sami v sebe nosíme. Koučing mi prišiel do rany v moment, kedy som sa rozhodovala, ako toto celé vlastne uchopiť a ako môcť šíriť myšlienku toho, že my si tvoríme každú minútu nášho života a my máme vziať zodpovednosť za svoje rozhodnutia do vlastných rúk. Nik iný, žiadne smery, náboženstvá, duchovní učitelia, guru-ovia, mystikovia, psychológia a pod. (tí nás môžu iba inšpirovať na našej ceste), nám nepomôžu tak ako môžeme pomôcť sami sebe, keď začneme počúvať svoje vnútro. Všetci to môžeme, všetci to máme v sebe, všetci sme na jednej lodi avšak každý na to príde v iný a vždy ten správny čas.


Všetko to čo robím a ako pracujem je postavené na základe mojich vlastných skúseností zo svojho života, tvorby svojej reality, osobného rozvoja a vedomostí, ktoré som počas všetkých tých rokov bádania a učenia sa, nadobudla.