Ako sa zastaviť

13.12.2022

Hneď v úvode vám chcem povedať, že nejde o to, aby ste nasledovali konkrétne kroky, ktoré vás majú doviesť do nejakého cieľa. Toto nie je zámerom. Síce je v názve slovíčko "Ako", neberte ho však doslovne a poďte do toho, že to idete robiť podľa seba. Tak ako vám je to príjemné ako sa to vám páči a ja vám len ukážem moment, ktorý v tomto celom hrá základnú úlohu.

Každý deň máme nespočetné množstvo povinností. Máme aj nemáme. Je to síce odporujúce pre myseľ, ale uvedomme si, že to my sa rozhodujeme o tom čo a ako vnímame, aké "nálepky" a prívlastky dávame situáciám, ľuďom v našom okolí a pod. To my určujeme to, čo sa v našej realite deje a rovno si to aj tvoríme. Je to proces, ktorý funguje či tomu veríme alebo nie.

Ako sa teda zastaviť? Mnoho ste už asi o tom počuli, mnoho ste sa o tom mohli už dozvedieť, mnohé metódy ste mohli vyskúšať. Ako sa vám však v skutočnosti môže tento stav zastavenia sa a následného pocitu pokoja a vyrovnanosti udiať? Kto vám to vlastne môže umožniť? Ako sa to môže stať a byť to v ten moment pre vás realitou?

No predsa vy, vy určujete, či tento moment nastane, či budete v pokoji alebo nie. Nikto iný toto za vás neurobí, nikto iný sa za vás nepostaví! Keď sa rozhodnete pevne, že idete do toho a že chcete teraz tento moment venovať sebe a svojmu vnútru, tak to tak jednoducho bude. Jednoducho? Možno by ste nesúhlasili, ale áno, je to jednoduché.

Ak to takto ešte neviete, nedokážete, neviete ako to uchopiť mám pre vás dôležitú "novinku" - Nie je s vami nič v neporiadku! Nebuďte kritickí a nevinne sa za to, že sa vám to nedarí alebo neviete ako na to.

To rozhodnutie sa pre to, že idem do pokoja teraz, keď som vo vypätí neviem čo skôr a čo ďalej, to je ten moment, ktorý vám odpovie na otázku "Ako sa zastaviť". Lenže máte plnú hlavu myšlienok a myslíte si, že tie majú nad vami moc? Ak áno, potom toto rozhodnutie bude zatlačené do úzadia.

Ak je to pre vás stále neuchopiteľné, nevadí. Všetko postupne príde, všetko sa vám ukáže, keď budete vy sami chcieť. Rovnako môžete osloviť aj mňa a ja vás v tom môžem postrčiť. Nebojte sa toho, nič nové to nie je, iba to potrebujeme znovu objaviť v sebe.

Agáta